אוסלו המיוחדת כי נורווגיה זה לא פיורדים

אוסלו המיוחדת כי נורבגיה זה לא פיורדיםאוסלו, בירת נורווגיה. לולא הלסינקי, הייתי אומר שזו. הבירה הספרטנית ביותר בסקנדינביה בניגוד לשטוקהולם או קופנהגן, שהיו בבירות האימפריות, אוסלו היה המרכז של מדינה ענייה, קרה וכפרית מאוד – נורווגיה הפכה עצמאית רק ב-1905. אז אל תצפו לאנדרטאות היסטוריות מדהימות. יש כאן מרכז קריר, ארמון מלכותי המרשים, אך ללא בריזאורי רבים, ואסטרטגיית העיר החדשה היא לבנות אזור מודרני. האופרה העתידנית היא הדוגמה הראשונה, אבל סביבו עולה שכונה מרהיבה יותר ויותר.

עבורי, אוסלו היא עיר המוזיאונים. בחצי האי Bygdoy, אזור שקט מלא בוילות מרשימות ומרהיבות, יש כמה מהמוזיאונים המפורסמים ביותר באירופה-כאן אתם יכולים לגלות את האפוס של תור הירדאל ואת קון טיקי ואת המשלוח רע, אשר נועד להוכיח כי אנשים הם יכולים לנסוע מעל האוקיינוסים ואלפי שנים לפני, אבל גם את הכיבוש האפי של הקטבים של כדור הארץ-אתה יכול לבקר את הספינה יזה האגדי, אשר היה נוכח בכל המשלחות ההיסטוריות האלה. ומכיוון שנורווגיה ואבותיהם הויקינגים היו חלק מנווטים הטובים ביותר בתקופת ימי הביניים, אי אפשר לפספס את הביקור במוזיאון הכלי של וויקינגה.אין ספק שטיול כזה דורש הלוואה מיידית כי מדובר על טיול יחסית יקר.

הראשי הויקינגים נקברו עם מה סרילנקה שהיה להם יותר מחיר–ובמקרה שלהם, הערך האולטימטיבי היה הספינה. אז בעשורים האחרונים, כלי הדם האלה נתגלו כמעט ללא פגע, אשר מזועזעת הנמלים של הים הבלטי, צפון, או האוקיינוס האטלנטי. כדי להבין יותר בנורבגיה, אל תחמיצו את מוזיאון הכפר הנורווגי. . ממש נפלא

נורווגים הם כמה גולשים גדולים, למעשה כמה עקבות העתיק של סקי באים מנורבגיה. ושני צעדים מאוסלו, יש טרמפולינה ענקית שם כמה תחרויות הסקי החשובים ביותר לקפוץ מתקיימים. גם אם תגיעו לכאן בקיץ, כדאי לבקר בו-מפסגת הטרמפולינה (כן, אפשר לבקר בו), תוכלו לראות את כל האזור, כולל העיר אוסלו והפיורד, או שתוכלו גם לגלות את סיפור הסקי במוזיאון הסמוך.

סמלו של אוסלו הוא פארק, אך לא כל פארק, פארק מלא בפסלים. חבורה של גופים ערומים של נשים וגברים, ששיאה בטור מלא בגופות, מושך אליו תיירים רבים. זה נקרא פארק וינלנד, והסופר שנוי במחלוקת – הוא סוג האמנות האהובה על ידי היטלר – החנופה של העירום, האתלטי, הגוף הארי היה אחד הכיוונים הבסיסיים של האמנות החילניסטית. בכנות, כפי שאני מבין את זה, הפסלים של וינלנד נמצאים באותו כיוון (הוא עבד בחלק טוב מהאופרה במהלך הכיבוש הנאצי של נורווגיה), אך העבודות שרדו את התקופה המיידית שלאחר המלחמה, והדורות הנוכחיים לא דואגים. בכל מקרה, כדאי לבקר. עם החלק העליון והדברים