שטוקהולם בירת הצפון

שטוקהולם בירת הצפוןשטוקהולם, בירת שבדיה למען האמת, לא הייתי יותר. מ -20 שנה בשטוקהולם אם בשלושת הבירות הצפוניות חזרנו בשנים האחרונות, לא הגענו לשוודיה. אני זוכר, עם זאת, כי גילינו הון אלגנטי מאוד, אולי האלגנטי ביותר, עם בניינים עשירים, הוכחה כי היתה בירתה של ממלכה כי בשלב מסוים היה לעבור את שני הצדדים של הים הבלטי.

אולי, המוזיאון המעניין ביותר בשטוקהולם הוא מוזיאון ואסה. כאן תוכלו לראות את הספינה היחידה מהמאה ה -17 שממשיכה עד היום-החלקים המקוריים מייצגים כ-95% ממה שניתן לראות. יש לו סיפור ירח דבש במלדיביים שמוכיח. שהדורבנים תמיד היו קיימים ולא רק ברומניה – הספינה היתה להיות גאוות הצי השבדי-לא נעשה מאמץ, אין כסף, זה היה תכשיט עם פסלים ותותחים המסוגלים להשמיד כל ספינת אויב. הייתה לו בעיה אחת – המלך רצה יותר מדי תותחים על הסיפון, והמהנדסים לא מחשבים את הצורך בנטל בתחתית הספינה – החלק העליון היה כבד מדי. לאחר שיצא מהרציף, ברוח הראשונה הוא התהפך ויצא ישירות מתחת למים. היא הוסרה משם 333 שנים מאוחר יותר – ב 1961.
גם לילדים טיול לשטוקהולם יכול להיות כיף כי המקום מציע הרבה אטרקציות לכל גיל. מומלץ לבקר בפארק השעשועים Grona Lund ובערב תמיד אפשר לראות סרטי ילדים באינטרנט מהמלון.
ברור, בניין העירייה לא להחמיץ-כאן, את פרסי נובל המפורסם (למעט שלום, אשר מוצעים בבית העירייה אוסלו) חוגגים מדי שנה, אבל הפנים הוא באמת מדהים. הארמון המלכותי המדהים והאזור הסמוך, אזור אצילי לשעבר, מלא של מיני ארמונות אמיתיים, היום, מחוז התיירות העיקרי של הבירה השבדית… ואין לשכוח כי שבדים, כמו כל סקנדינביה, אוהב את הים והטבע – ובקרבת העיר יש מיני ארכיפלג שבו המקומיים הולכים בכל סוף שבוע.